Renklerin Yeri ve Önemi

Her rengin villa kapısında hissettirdiği duygu farklıdır. İç mekanlarda renk dağılımını iyi dengelemek gerek. Yaşam tarzınızı göz önünde bulundurduğunuz da kafanızda az çok nasıl bir yerde yaşamak istediğinizi canlandırabilirsiniz. Peki canlı bir dünyanın içinde yaşamaya ne dersiniz?

 

smart-celik-kapi-villa-kapisi-modelleri-kompozit-kompakt-malzeme-ucretsiz-nakliyat-montaj

Öncelikle hangi renk, ne duyguyu ifade ediyor ona bir göz atalım.

Mavi: Huzur

Kırmızı: Enerji ve tutku

Sarı: Coşku ve verimlilik

Yeşil: Uyum, konfor, güven

Mor: İhtişam

Gri: Denge

Beyaz: Asalet

 

smart-celik-kapi-villa-kapisi-modelleri-kompozit-kompakt-malzeme-ucretsiz-nakliyat-montaj

Genel itibari ile her renk bir duyguyu ifade etse de, dengeli ve gözü yormayan bir düzen yaşam alanları için idealdir. Ama rutinlikten sıkılıp sıra dışı bir tasarım ile villalarınızı baştan yaratmak istiyorsanız kontrast renklerin uyumunu yakalayın. Yeşil-kırmızı, mavi-turuncu, mor-sarı gibi renkleri bir arada kullanarak hem dengeli bir kombinasyon yapmış olur hem de armonik uyumu yakalamış olursunuz.

Kullandığınız materyallerin dokusundan seçeceğiniz bitkiye kadar renkleri daha canlı ve vurgulu bir şekilde kullanmanız mümkün.

 

smart-celik-kapi-villa-kapisi-modelleri-kompozit-kompakt-malzeme-ucretsiz-nakliyat-montaj

Sadece villa kapılarınızda değil, duvar renklerinde halıda da renkli tercihler yapabilirsiniz. Salonun bir duvarını kırmızıya boyayarak eve hareketlilik katabilirsiniz. Kırmızının canlılığına biraz sakinlik katmak için yeşilin sakinleştirici etkisinden ve grilerden yardım alabilirsiniz.

Pozitif, renkli, canlı bir dünya sizi bekliyor. Haydi hemen Colorium ürünleri ile kendi yaşayan mekanınızı yaratmaya başlayın 

Yorumlarınız

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

X